Все, що варто знати про милиці та як зробити правильний вибір
У житті так трапляється, що люди можуть тимчасово або назавжди втрачати здатність вільно пересуватися через травми, операції або хронічні захворювання. Переломи нижніх кінцівок, травми та захворювання опорно-рухового апарату обмежують пацієнта у мобільності. У таких випадках найпопулярнішим реабілітаційним обладнанням є милиці.
Що таке милиці та навіщо потрібні?
Милиці – це тип допоміжних засобів при ходьбі, які слугують додатковою опорою людині. Їх застосовують під час короткострокової та тривалої реабілітації після ортопедичних і неврологічних травм. Милиці є життєво важливим допоміжним засобом пересування для тих, хто має гострі та хронічні травми, щоб підтримувати рухливість і незалежність.
Милиці допомагають пацієнту стояти, ходити та рухатися, не навантажуючи ногу та дають змогу людині залишатися мобільною та активною. Вони дозволяють підтримувати рівновагу та пересуватися, коли це зробити складно або неможливо. Завдяки милицям користувачу простіше ходити без сторонньої допомоги і при цьому виключена атрофія м'язів, незалежно від того, чи це короткочасне порушення, чи інвалідність.
Ця стаття допоможе вам дізнатися про типи милиць і прийняти правильне рішення у їх виборі, що задовольнятимуть потреби користувача.
Коли потрібні милиці?
Люди використовують милиці з різних причин, але це завжди пов'язано з потребою у можливості пересуватися та додатковою опорою. Щоб ходити з милицями, користувач повинен мати силу у верхній частині тіла, утримувати рівновагу та мати достатню координацію, щоб безпечно користуватися цим пристроєм для пересування. Коли варто купити милиці:
- У період відновлення після травм та операцій. Часто люди використовують милиці під час відновлення після операцій на ногах чи інших частинах тіла, а також після артроскопічної хірургії. Це допомагає запобігти додатковим навантаженням та травмам і забезпечує безпеку під час руху. Після певних хірургічних втручань на нижніх кінцівках, колінах або стегнах, лікарі рекомендують використовувати милиці протягом періоду відновлення, щоб зменшити навантаження на ноги та пришвидшити період загоювання.
- Хронічні захворювання. Люди, які страждають на хронічні захворювання, такі як артрит або м'язова дистрофія, можуть використовувати милиці для полегшення навантаження на певні частини тіла або для опори, яка компенсує втрачену функціональність. Захворювання суглобів або м’язів можуть призвести до болю або слабкості, що ускладнює ходьбу. Милиці можуть допомогти зберегти рухливість і зменшити навантаження на уражені ділянки.
- Тимчасові стани. Іноді милиці використовуються тимчасово у випадку травм, коли потрібно зняти навантаження на ушкоджену кінцівку та забезпечити їй опору для загоєння. Такі травми, як розтягнення зв’язок, вивих, розрив меніска та інші спортивні травми, вимагають не навантажувати уражену ногу, тому пацієнтам рекомендовано користуватися милицями.
- Постійні фізичні обмеження. У деяких людей є постійні фізичні обмеження (ампутація тощо), які унеможливлюють пересування без допомоги зовнішніх засобів. Милиці є одним із таких засобів, що надають додаткову опору та стійкість при ходьбі.
- Неврологічні стани. Певні неврологічні захворювання, такі як інсульт або травми спинного мозку, можуть призвести до слабкості або паралічу кінцівок. Милиці можна використовувати як частину програми реабілітації.
- Інвалідність та втрата рухливості. Люди з інвалідністю або ті, що втратили рухливість у певних частинах тіла, можуть використовувати милиці для підтримки своєї мобільності. Милиці дають можливість людям, чиї ноги, ступні чи стегна не можуть повністю підтримувати вагу тіла, пересуватися самостійно. Пацієнти з інвалідністю використовують милиці, щоб періодично вставати вертикально, аби покращувати кровообіг та загальний стан.
Які бувають види милиць?
Милиці бувають різних розмірів, дизайнів та цінових категорій і створені для задоволення індивідуальних потреб, а також можуть застосовуватись в різних ситуаціях. Важливо, щоб вибір та використання милиць були адаптовані до конкретних потреб та стану здоров'я людини. У період реабілітації використання милиць дає змогу пацієнтові підтримувати тіло у рівновазі. Зверніть увагу, що основне навантаження припадає на руки, тому зручна позиція рук і зап’ясть – одна з основних особливостей вибору милиць.
Милиці бувають пахвові та підлокітні.
Пахвові милиці
Пахвові милиці є стандартним типом милиць, у яких опора припадає на внутрішню частину плечового згину (пахву). Вони можуть бути виготовлені зі сталі, дерева або алюмінію та розташовуються під пахвою, щоб підтримувати вагу тіла. Для розподілу ваги також передбачена ручка-опора та зручна накладка під пахву (пахвовий валик).
Коли потрібні пахвові милиці?
- Пахвові милиці призначаються при важких травмах, переломах та у випадках, коли не можна навантажувати ушкоджену ногу або травмовані кінцівки.
- Милиці під пахви підходять для людей з тимчасовими порушеннями рухливості, призначені пацієнтам, які відновлюються після травм щиколотки або коліна. Накладка під пахву милиці має бути достатньо м’якою, щоб зменшити тиск на чутливу ділянку пахви, інакше це може призвести до таких можливих станів, як дисфункція пахвового нерва.
- Застосовується у випадках, коли пацієнтові складно підтримувати власну вагу тіла (похилий вік, ослаблені м'язи ніг, надмірна вага).
Підлокітні милиці
Підлокітні милиці, в яких опора припадає на лікоть, мають манжету, яка охоплює передпліччя, і руків'я, за яке можна триматися. Вони сприяють кращій поставі та забезпечують надійну підтримку. Милиці з манжетою під лікоть допомагають зменшити навантаження та утримують певний тиск із зап’ястя під час руху, що робить ці милиці зручними та простими у використанні. Підлокітні милиці з регульованою висотою підлокітоної опори (манжети) дають змогу максимально налаштувати її під індивідуальні параметри користувача та забезпечують більший комфорт та користь.
Коли потрібні підлокітні милиці?
- Підлокітні милиці призначені при частковому навантаженні на травмовану кінцівку.
- Ліктьові милиці часто призначають для тривалого використання або для активних користувачів.
- Підлокітні милиці призначені для людей із переломом однієї ноги, якщо плечовий пояс міцний.
- Як додаткова опора для ослаблених та літніх людей, які можуть самостійно пересуватися на двох ногах.
- Підлокітні милиці часто використовуються після пахвових милиць.
Підлокітні милиці на 4 опорах
Такий тип милиці застосовується як додаткова опора для осіб з ослабленими ногами після складних травм і операцій або захворювань хребта. Підлокітна милиця-квадропод забезпечує підвищену стійкість, особливо якщо користувач схильний до втрати рівноваги. Призначена для збереження балансу під час переміщення.
Які обрати милиці: пахвові чи підлокітні?
Для тих, хто намагається вибрати пахвові або підлокітні милиці, важливо зважити всі можливі «за» і «проти». Варто звернути увагу на рекомендації лікаря, стан здоров'я користувача, силу верхньої частини тіла та здатність підтримувати рівновагу.
Основна різниця між пахвовими та підлокінтими милицями – точка опори. У першому випадку це пахва, в другому – лікоть. Неправильний вибір може призвести до пошкоджень зв'язок, м'язів та натирань.
Милиці під пахви частіше використовуються для короткочасних травм і зазвичай рекомендуються користувачам, які можуть опиратися на одну ногу. Легкі та міцні, виготовлені зазвичай з алюмінію та мають регульовані по висоті руків'я та ніжки.
Для порівняння, милиці під лікоть рекомендуються для тривалого використання тим, хто може опиратися на обидві ноги, але потребує додаткової підтримки для рухливості. Особливу увагу варто звертати на форму манжети: надто тісна стискатиме кровоносні судини і рука німітиме.
На що звернути увагу при виборі милиць?
Щоб користуватися милицями, пацієнт повинен мати силу у верхній частині тіла, утримувати рівновагу та мати достатню координацію, щоб безпечно пересуватися. Є кілька факторів на які варто звернути увагу:
- Навантаження та зріст. Люди часто помилково вважають, що на милицях лише руки витримують вагу тіла. Насправді вага розподіляється по всій верхній частині тіла, а м’язи тулуба та плечей виконують стільки ж роботи, скільки й руки. Загальноприйняті розміри милиць та допустиме навантаження: S (вага до 90 кг, зріст – 140–160 см); M (вага до 110 кг, зріст – 160–180 см); L (вага до 120 кг, зріст – 180–200 см). Оптимально вибирати розмір милиці із запасом навантаження на випадок збільшення ваги користувача. Наприклад, якщо вага користувача 90 кг бажано купити милиці, які витримують 100 кг та більше.
- Регулювання. Дуже важливо, щоб милиці були належним чином відрегульовані до індивідуальних параметрів і зросту користувача. Пацієнт повинен мати можливість зручно стояти прямо з милицею із зігнутим ліктем під кутом від 15 до 30 градусів. Неправильно відрегульовані милиці можуть призвести до травм, болю в м'язах і пошкодження нервів. Зверніть увагу на милиці з регулюванням висоти. Це допоможе налаштувати їх під індивідуальні особливості користувача та не спричинятиме дискомфорту під час використання. Багато тих, хто вперше користується пахвовими милицями, схильні сутулитися, і цієї звички важко позбутися, що з часом призводить до розтягнення та болю у м’язах.
- Руків'я милиць. Милиці повинні мати зручну ручку-опору, щоб ними було легко користуватися протягом тривалого часу. Усі типи милиць створюють навантаження на зап'ястя та руки. Милиці, оснащені спеціальними руківями з додатковою підкладкою, зменшують навантаження та полегшують захоплення руків'я під час ходьби. Ергономічна форма для лівої та правої рук забезпечує більшу безпеку та комфорт для користувача. Руків'я у пахвових та підлокітних милицях, може бути виконане зі спіненого каучуку, гуми, пластику або поліуретану, завдяки чому рука не зісковзує під час експлуатації. Пахвовий валик може бути виготовлений із пінополіуретану.
- Наконечники милиць. Зверніть увагу, що милиці повинні мати гумовий наконечник, який не ковзає і який можна замінити у разі зношення або втрати. Є моделі наконечників призначені для додаткового захисту від ковзання у зимовий період. Крім того, деякі милиці мають спеціальну пружинну технологію , які адаптуються під ходу користувача. Вони мінімізують навантаження на тіло, коли милиці торкаються землі під час ходьби. Це усуває втому та полегшує біль у зап’ясті, передпліччі, лікті та плечі. Конструкція зменшує тривале навантаження на суглоби.
Обираючи милиці переконайтеся, що вони правильного розміру та регульовані. Як налаштувати милиці під індивідуальні потреби ви зможете прочитати у нашій статті “Як обрати милиці?”, а також консультанти та фахівці мережі магазинів Baldinelli допоможуть вам зробити максимально правильний вибір якісних милиць від провідних виробників.
Які є альтернативи милицям?
Обидва типи милиць можуть мати свої недоліки, оскільки користувач не може повноцінно використовувати руки, наприклад для перенесення речей під час ходьби. Як альтернатива милицям можуть бути ролери або інвалідні візки.
Також милиці часто призначають як частину реабілітації після травм ніг і гомілок. Однак через їх розмір і незручність є користувачі, що вважають милиці непрактичними. Тому існують інші пристрої призначені для пересування, наприклад:
- Ходунці для колін. Ці інноваційні пристрої призначені для використання при травмах нижче коліна. Повністю усувають напруження та зусилля, пов’язані з пересуванням на милицях. Ходунки, які іноді називають колінними самокатами, мають м’яку платформу, на яку можна покласти травмовану ногу. Оснащені колесами та пристроєм керування однією чи обома руками.
- Милиці колінні. Це альтернатива звичайним милицям і колінним самокатам при всіх травмах нижче коліна. Це унікальний пристрій та інновація у реабілітації. Міцні і зручні, не потребують задіяння рук. Дають змогу користувачеві продовжувати виконувати багато повсякденних справ. З колінною милицею можна штовхати візок для покупок, підніматися сходами тощо.
- Милиці для підтримки передпліччя. Їх також називаються регульованими артритними милицями, милицями з платформами або милицями з жолобом. Призначені для людей, які страждають на артрит, тендиніт або інші захворювання рук, зап'ясть, ліктів і плечей. Їх використання може допомогти користувачам уникнути синдрому зап’ястного каналу або підвивиху зап’ястя. Такі милиці розподіляють вагу на все передпліччя, а не на зап’ясті – чудово для тих, хто має слабкі зап’ястя. Вони мають м’які передпліччя та регульовані ручки, що допомагають користувачам, яким потрібна додаткова опора. Традиційні милиці спричиняють деякі неприємності, у тому числі навантаження на підпахвову ділянку та натирання від накладки. Милиці для підтримки передпліччя зменшують навантаження не лише на опорну ногу, а й тіло та допомагають людям із хронічними болями залишатися мобільними.
Незалежно від того, чи це відновлення після травми чи потреба у додатковій опорі у повсякденному житті, пересування без болю завжди має бути пріоритетом. Милиці – це ефективний спосіб повернути рухливість, зменшуючи навантаження на пошкоджену кінцівку. Перш ніж зробити вибір, варто оцінити потреби, стан здоров’я та врахувати рекомендації лікаря. Якщо дотримуватись правильної техніки використання, милиці покращать впевненість у пересуванні.
Скільки коштують милиці?
Ціна милиць в Україні залежить від виду, використаних матеріалів, конструктивних особливостей та виробника. У магазинах Baldinelli ви можете купити милиці європейської якості від найкращих провідних виробників: торгової марки OSD (Італія) та Herdegen (Франція). При виборі милиць варто орієнтуватись на технічні параметри та інші особливості, від яких залежить зручність експлуатації. Якщо шукаєте, де купити милиці недорого, в інтернет-магазині Baldinelli зможете зробити вигідну покупку. Ми пропонуємо товари за оптимальними цінами, доступні для людей з різним рівнем доходу. При цьому всі ортопедичні милиці у нашому каталозі відрізняються високою якістю та відповідають заявленим властивостям, характеристикам.
Чому варто здійснити покупку в Baldinelli?
Щоб купити милиці у вашому місті, скористайтесь послугами Baldinelli. Серед великого вибору товарів ви зможете вибрати потрібну модель. Придбати милиці в інтернет-магазині Baldinelli можна з будь-якого куточка України зі швидкою доставкою, а також оцінити такі переваги:
- величезний асортимент милиць, тростин та медтехніки;
- якісна та сертифікована продукція від вітчизняних та зарубіжних виробників;
- безкоштовні професійні консультації та допомога у виборі;
- відправлення товару у день оформлення замовлення;
- при самовивезенні з однієї з наших точок реалізації передбачено знижки.
На весь асортимент продукції ми пропонуємо доступні ціни, а також регулярно проводимо різноманітні акції. Для пенсіонерів, інвалідів, військових та учасників бойових дій, волонтерів, медустанов та благодійних фондів діють спеціальні вигідні умови.
Щоб замовити милиці, зателефонуйте нашому менеджеру або заповніть заявку на зворотній дзвінок. Також оформити замовлення можна через сайт у будь-який зручний час.