Вакуумний медичний аспіратор — вузькофункціональний прилад, призначений для відведення рідин людського тіла при проведенні різного роду хірургічних або інших втручань. Друга назва пристрою — відсмоктувач походить з принципу дії апарату.
Що таке медичний аспіратор
З латини aspirare перекладається як «дути», що передає суть принципу, на якому ґрунтується дія сучасних аспіраторів. Відсмоктувач створює розрідження за допомогою вакуумних насосів, у результаті чого зайва рідина всмоктується через наконечник та потрапляє через трубку в банку-збірник.
Таким чином відводяться мокротиння з закритих органів та порожнин, відкритих ран, носа, органів дихальної системи. При цьому пристрій може налаштовуватись під конкретні цілі, тоді рівень розрідження регулюється вентилем та контролюється вимірювальним приладом (вакуумметром).
Функції
Функціонал техніки прямо залежить від його виду, але в цілому відсмоктувачі застосовуються для медичних цілей різного рівня серйозності:
- для переривання вагітності на ранніх термінах;
- у рамках обробки ран та травм (набряків) під час інвазії;
- для дихальних шляхів (видалення мокротиння, слизу, слини у тому числі очищення порожнини носа у маленької дитини, яка ще не може самостійно висякатися);
- при промиваннях шлунка та тракту;
- при лікуванні онкологічних патологій (видалення м'яких пухлин);
- для влаштування дренажів після операції.
Сфера застосування
Медики часто називають аспіратор «маленьким рятувальником», і тому є підстави. Бувши допоміжним пристроєм, він дійсно рятує життя дорослого або дитини:
- в хірургічних кабінетах під час реанімаційних та планових операцій;
- реанімобілях, машини екстреної допомоги;
- при пологодопомозі.
Отоларингологи, гінекологи, онкологи, алергологи, косметологи, стоматологи — ось лише короткий список фахівців, які постійно використовують автоматичний аспіратор. Він застосовується в гінекології для екстракції яйця, палатах невідкладної допомоги для звільнення дихання пацієнтів, операційних, стоматологічних кабінетах для видалення рідини з ротової порожнини.
В домашніх умовах його застосовують для догляду за хворими з обмеженими можливостями (лежачими, кому потрібний електровізок) після операцій, при лікуванні онкозахворювань, трахеотомії тощо.
Види аспіраторів
Класифікація ділить відсмоктувачі для дорослих та дітей за трьома основними ознаками.
- По конструктивному виконанню відрізняють портативні та стаціонарні моделі. Перші мають малі габарити та призначені для використання вдома. Другі видають більше продуктивності (швидкість нарощування вакууму, потужність відсмоктування мокротиння), тому застосовуються в основному у лікувальних закладах.
- За призначенням аспіратори бувають:
- універсальні;
- гінекологічними;
- хірургічними;
- отоларингологічними;
- назальними тощо.
- За типом керування це можуть бути механічні/ручні або електричні аспіратори. Останні живляться від стандартної мережі та вигідно відрізняються від аналогів ефективністю, зручністю використання, швидкістю (при малих габаритах пересувних моделей та порівняно невеликій вазі).
Як обрати аспіратор
Перш ніж придбати хірургічний відсмоктувач, треба розібратися з базовими умовами його вибору. Тут варто звертати увагу на наступне:
- потужність розглянутих моделей (вона вимірюється літрами у хвилину);
- систему захисту від переповнення;
- наявність протимікробного фільтра (він же бактеріальний);
- тип вакуумного насоса. Він може бути безмасляним або змазуючим. Другий варіант виробляє менше шуму, що важливо при його зберіганні в тому ж приміщенні, де стоїть багатофункціональне ліжко для хворого.
Гігієна та експлуатація медичних відсмоктувачів
Ще один момент, який слід уточнити при виборі медтехніки, стосується складності проведення гігієни та догляду за приладом. Як правило, портативний пристрій вимагає менших зусиль у цьому плані. У будь-якому випадку при експлуатації слід дотримуватися таких правил (незалежно від типу, технічних характеристик, розмірів моделі):
- регулярне змащування гумових деталей захистить їх від передчасного зносу;
- обробка всіх елементів системи, які контактують з біологічними рідинами та тканинами, обов'язкова після кожного використання (стерилізація шланга, банки з кришкою, протимікробного фільтра виконується мінімум 3 хвилини методом автоклавування);
- при будь-яких маніпуляціях, пов'язаних із чищенням та налаштуванням техніки вона повинна бути вимкнена (якщо це електрична модель, перевірте підключення живлення).
Придбати медичний відсмоктувач в мережі магазинів Baldinelli
Маркова медтехніка не відрізняється скромністю ціни, хоча прилади для санації ран та органів дихання є в цьому плані щасливим винятком. У нашому магазині Ви можете придбати аспіратори різного типу за прийнятною вартістю з доставкою по всій Україні або забрати пристрій особисто (самовивіз в Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Львові та Запоріжжі).
Вся продукція магазину Baldinelli проходить багаторівневий контроль перед відправкою, супроводжується сертифікатами та довготривалими гарантіями. При сумнівах у виборі звертайтеся за допомогою до наших консультантів.
Аспіратор купити в Києві за ціною від 100 грн від інтернет-магазину Baldinelli з доставкою по всій Україні. В наявності більше ніж 30 товарів від 3 виробників. Зв'яжіться з нами для отримання безкоштовної консультації телефоном або замовте зворотний дзвінок.