За останні роки медицина зробила справжній стрибок вперед – десятки раніше невиліковних хвороб переможені завдяки новим технологіям та технічним рішенням. Переоцінити значення інтелектуальних приладів, які поповнили арсенал діагностичного обладнання в медичних установах, складно. Але і недооцінювати перевірені методи діагностики не можна.
При всій еволюції техніки в медицині рентгенографія залишається одним з найбільш дієвих рішень в багатьох галузях. Саме для її потреб і застосовується негатоскоп – пристрій для розшифровки рентген-знімків різних розмірів, змісту та оптичної щільності.
Що таке негатоскоп
Конструктивно сучасний негатоскоп являє собою екран для просвітлення плівки. Він виконаний з білого міцного пластику та оздоблений металевим корпусом. У комплектацію пристрою входять лампи підсвічування. Принцип роботи приладу реалізований через розсіяне світло – у рівномірному світінні фахівець одержує можливість розглянути найменші деталі на рентгенівському негативі.
Крім корпусу, екрану та ламп в конструкції негатоскопів нового покоління можуть бути передбачені:
- шторка для фрагментації ділянок сухого та мокрого знімка;
- арматура для фіксації знімків;
- педаль або інший важіль регулювання яскравості (механізм може бути реалізований в східчастому режимі та режимі плавного налаштування);
- елементи системи охолодження (вона відповідає за довгострокову службу пристрою та може бути примусовою або природною);
- компоненти системи теплового захисту;
- панель налаштування тощо.
Сфера застосування
На відміну від тих же інвалідних візків, тонометрів або інгаляторів, негатоскопи для домашнього лікування не використовуються. Сфера їх експлуатації обмежена ЛПУ, рентген-кабінетів в профільних клініках та лікарнях загального призначення, лабораторій, НДІ та медичними коледжами, інститутами, академіями.
Функції, які повинен виконувати прилад, при цьому не змінюються. Він скрізь використовується для перегляду знімків в рівномірному поточному світлі. Підходить для розгляду сухих та мокрих рентгенограм. Працює тільки з виявленими рентгенографічними зображеннями.
Типи негатоскопів
Ринок медичного обладнання надає можливість придбати негатоскоп настільного та навісного (настінного) виконання. Прилади відрізняються по набору додаткових опцій, матеріального виконання, розмірами тощо. Основна класифікація ділить їх за трьома ознаками.
- Призначення. Залежно від сфери застосування розрізняють негатоскопи загального та спеціального призначення. Останні використовуються в травматології, гінекології, стоматології, онкології, мамології та неврології.
- Розмір екрану. В залежності від кількості кадрів одночасного перегляду пристрої ділять на однокадрові, двокадрові, трьох - та чотирикадрові моделі. Прилади, які розраховані на 3-4 знімки, часто мають функцію покадрового включення та оснащуються автономним підсвічуванням різних ділянок екрана.
- Вид ламп. Сучасні моделі оснащуються люмінесцентними, флуоресцентними та LED-приладами. Перші видають хорошу яскравість, коштують дешево та широко застосовуються в ЛПУ Києва. Другі більш надійні та довговічні, хоча їх ціна вища. Світлодіодні лампи демонструють кращі технічні показники, економлять ресурс та належать до передових рішень рентгенографії.
Вибір негатоскопа
Вибір негатоскопа простіший, ніж пошук функціонального медичного ліжка або приладів для моніторингу показників життя. Але його простота не скасовує високої відповідальності при аналізі пропозицій, навіть якщо Вам потрібен простий 1-кадровий прилад.
На що дивитися, крім вартості:
- мета придбання (для потреб томографії, гінекологічного відділення або всього діагностичного центру);
- тип живлення (пристрої для перегляду рентгенограм працюють на акумуляторі або від мережі);
- параметри екрану (матеріал, розмір – на 1 знімок або кілька, – кількість кадрів);
- встановлення та способи кріплення (опори, ніжки, кронштейни);
- технічні характеристики (особливу увагу слід приділити рівномірності світіння, воно повинно бути не менше 70-90%);
- система регулювання яскравості (її зручність та простота);
- додаткові опції (шторка, кнопка швидкого включення).
Переваги негатоскопів OSD
Як показує практика останніх років, великою популярністю в Україні користуються 2-х-кадрові негатоскопи італійського виробництва марки OSD. Вони демонструють відмінну оглядовість рентгенограм, зручність експлуатації, надійність та ефективність в самих різних умовах роботи.
Відмінною особливістю таких приладів (і не тільки 2-кадрових) є продумана конструкція – виробник оснастив пристрої передньою кришкою, з допомогою якої можна провести самостійну заміну зношених ламп. У догляді негатоскопи OSD невибагливі.
Негатоскопи в магазині Baldinelli
В каталозі інтернет-магазину Baldinelli представлений широкий вибір сучасних моделей негатоскопів – популярні варіанти на 2 знімки, великі прилади для перегляду 3-4 фото одночасно, компактні однокадрові версії.
Всі позиції є в наявності та доступні як для самовивозу (Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Львів), так й для надсилання в інші регіони країни. Телефонуйте, ми запропонуємо оптимальну ціну за високу якість медичного обладнання. Кваліфіковані консультанти допоможуть визначитися з вимогами до пристрою та кращим вибором.